KONCUK: YALAKA VE YAĞCILAR BAKALIM ŞİMDİ NASIL AĞIZ DEĞİŞTİRECEK?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Valiler toplantısında Fetö soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen kamu çalışanları ile ilgili olarak “Sizden adil olmanızı bekliyorum, görevden alma yarışına girmenizi değil” şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

 

Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in de ilk günden bu yana adalet vurgusu yaptığını hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasından sonra, ateşe benzin dökmekten başka bir iş yapmayan, bu yağcı, yalaka takımı şimdi ne yapacak? Ağızlarının şekil değiştirdiğini şimdiden görür gibiyim” diye konuştu.

Koncuk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı valiler toplantısında, ‘Sizden adil olmanızı bekliyorum, görevden alma yarışına girmenizi değil’ dedi. İlk günden bu yana Türkiye Kamu Sen olarak, adalet vurgusu yaptık, soruşturmadan incelemeden işlem yapılmasının büyük bir sorumluluk yükleyeceğini ve asla dinmeyecek bir vicdan azabı yaşatacağını anlatmaya çalıştık.

Bir çok yağcı ve yalaka takımının, bazı sözde haber sitelerinin, meslekten men edilenlere bir dava dilekçesi vermemizi dahi eleştirdiklerini, olayı çarpıtan başlıklar atarak, fetöcüleri destek verdiğimiz algısı yaratmaya çalıştıklarına şahit olduk. Sözde sendikaların, ağızlarını bıçak açmadığını, yorum dahi yapmaktan korktuklarını gördük. Bazı şahısların hem savcı hem yargıç olduklarını, hiç tanımadığı insanları topyekun hain ilan ettiklerini, ibretle takip ettik.

Bir suçlu varsa cezalandırılmalıdır, kimsenin suçuna asla ortak olmayız ama kimseyi suçlu ilan etme hakkımız da, söz konusu dahi olamaz.

Bu sebeple, mağdur, masum olduklarına inanan insanlar, suçu ispat edilene kadar masumdur, dedik ve Türkiye Kamu Sen’e başvuran insanlara bu anlayışla yaklaştık. Dinledik ve ne büyük dramlar ve yanlışlıklar yaşandığına kulaklarımızla, gözlerimizle şahitlik yaptık. İnsan olarak üzüldük, onlarla birlikte ağladık, acı çektik.

Şimdi, Sayın Cumhurbaşkanı çok güzel bir açıklama yapmış, bu açıklamanın, bizzat, valilere yapılmış olması çok önemlidir. Çünkü gerçekten adaletten uzak bir görevden alma yarışını günlerdir yakından takip ediyoruz. Kraldan fazla kralcıların işi gazlaması da bir başka handikaptı.

Sayın Cumhurbaşkanının bu açıklamasından sonra, ateşe benzin dökmekten başka bir iş yapmayan, bu yağcı, yalaka takımı şimdi ne yapacak ?Ağızlarının şekil değiştirdiğini şimdiden görür gibiyim. Allah hepimizi adaletten uzak olmaktan, kul hakkı yemekten, vicdan azabından uzak eylesin.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*